"MAXSUSENERGOGAZ" АЖ МОЛИЯВИЙ ҲИСОБОТ АУДИТИ ХИЗМАТЛАРИНИ КЎРСАТИШ БЎЙИЧА ТАНЛОВ ЭЪЛОН ҚИЛАДИ
"MAXSUSENERGOGAZ" акциядорлик жамияти 2025 йил учун халқаро молиявий ҳисобот стандартларига (ХМҲС) мувофиқ тузилган молиявий ҳисобот бўйича миллий ва халқаро аудит стандартларига (МАС) мувофиқ мажбурий ташқи аудит ўтказиш учун аудиторлик ташкилотларини танлаб олиш бўйича танлов эълон қилади.
Танловда иштирок этиш истагида бўлган ташкилотлар таклифларини юборишлари мумкин.
Танлов якунларига кўра мустақил аудиторлик ташкилоти ва унинг хизматлари учун максимал тўлов миқдори акциядорларнинг умумий йиғилиши томонидан тасдиқланади.
Танлов таклифида қуйидаги ҳужжатлар бўлиши керак:
• шартнома шартлари (ижро муддати, хизматлар учун максимал тўлов ва ҳ.к.) билан танловда иштирок этиш учун ариза;
• аудиторлик хизматларини кўрсатиш ҳуқуқини тасдиқловчи ҳужжатлар, ходимлар учун малака сертификатлари ва аттестатлар;
• компания ҳақида маълумот;
• компания ходимлари ҳақида маълумот;
• халқаро бухгалтерлик сертификатига эга аудиторнинг штатда мавжудлиги (CIPA, ACCA, CAP ёки “МАС бўйича аудит” фанидан имтиҳонни ўз ичига олган МССБА, IFAC ва бошқа халқаро сертификатлар);
• аудит соҳасида камида 15 йиллик иш тажрибаси;
• нефть ва газ саноати корхоналарига хизмат кўрсатиш бўйича камида 5 йиллик иш тажрибаси.
Номзодларнинг ҳужжатлари 2025 йил 19 май куни соат 12:00 гача қабул қилинади. Кўрсатилган муддатдан кейин тақдим этилган таклифлар ҳақиқий эмас деб ҳисобланади ва кўриб чиқилмайди.
Қўшимча маълумот учун қуйидаги манзилга мурожаат қилишингиз мумкин: Тошкент шаҳар, Мирзо-Улуғбек тумани, Мирзо Улуғбек кўчаси, 32 А-уй. Телефон: (71) 230-02-05 (238). Электрон почта манзили: corp@maxsus.uz.

Joint-Stock Company "MAXSUSENERGOGAZ" announces a tender for the selection of an auditing organization to conduct a mandatory external audit of the financial statements of JSC "MAXSUSENERGOGAZ" for the year 2025, in accordance with national and international auditing standards (ISA), and prepared in compliance with International Financial Reporting Standards (IFRS).
Interested organizations are invited to participate in the tender.
Based on the tender results, the general meeting of shareholders will approve the independent auditing organization and the maximum amount payable for its services.
The tender proposal must include the following documents:
an application for participation in the tender with proposed contract terms (execution period, maximum payment amount for services, etc.);
a document confirming the right to provide auditing services, qualification certificates and attestations for staff members;
company information;
information about the company’s personnel;
presence of a staff auditor holding an international accounting certificate (CIPA, ACCA, CAP, or those including an exam in “ISA-based auditing”, MCCBA, IFAC, or other international accounting certifications);
at least 15 years of experience in the auditing field;
at least 5 years of experience in providing services to enterprises in the oil and gas industry.
Applications will be accepted until 12:00 PM on May 19, 2025. Proposals submitted after this deadline will be considered invalid and will not be reviewed.