O‘zbekiston Respublikasining o‘ta muhim va nozik obyektlarida texnik qo‘riqlash vositalarini loyihalash, o‘rnatish, sozlash, ta’mirlash va texnik xizmat ko‘rsatishga ruxsatnoma
Portlovchi texnologik yangi texnologik jarayonlar va uskunalarni, parklarning attraksionlarini o'rnatish, ta'mirlash va ishga tushirishga, shuningdek xavfli ishlab chiqarish ob'ektlarida qo'llaniladigan texnik vositalardan foydalanishga ruxsatnoma
Sanoat xavfsizligi davlat qo'mitasi nazorati ostidagi ob'ektlarda elektr inshootlarini sozlash ishlarini bajarishga ruxsatnoma
Xavfli ishlab chiqarish ob'ektlarida va ko'ngilochar bog'lardagi attraksionlarda buzilmaydigan sinovlarni o'tkazishga ruxsat
"Sanoatgeokontexnazorat" GI nazorati ostidagi ob'ektlarda uglerodli va past qotishma po'latlarning sertifikatlash ma'lumotlarini tasdiqlash, qozonxona inspektori ishtirokida payvandchilarni qayta attestatsiyadan o'tkazish, tabiiy, suyultirilgan va siqilgan gazni tahlil qilish, qurilish, montaj va ta'mirlash ishlari sifatini texnik nazorat qilish uchun ruxsatnoma.

Permission for design, installation, adjustment, repair and maintenance of technical security equipment at especially important and sensitive facilities of the Republic of Uzbekistan
Permission for installation, repair and commissioning of explosive technological new processes and equipment, park attractions, as well as for the use of technical devices used at hazardous production facilities
Permission to carry out work on adjusting electrical installations at facilities controlled by the State Committee for Industrial Safety
Permission to conduct non-destructive testing at hazardous industrial facilities and attractions in amusement parks
Permission to conduct confirmation of certification data of carbon and low-alloy steels, recertification of welders with the participation of a boiler inspection inspector, analysis of natural, liquefied and compressed gas, technical supervision of the quality of construction, installation and repair work at facilities supervised by GI "Sanoatgeokontekhnazorat"