“Махсусэнергогаз” АЖнинг “Uz-Kor Gas Chemical” МЧЖ Қўшма Корхонасига ташрифи.
2023-йил 23-июл куни “Уз-Кор Гас Чемиcал” МЧЖ ҚКда “Махсусэнергогаз” АЖ ва “Uz-Kor Gas Chemical” МЧЖ ҚК вакилларининг ишчи учрашуви бўлиб ўтди.
“Uz-Kor Gas Chemical” масъулияти чекланган жамияти қўшма корхонаси Ўзбекистон Республикасининг Устюрт вилоятида табиий газни чуқур қайта ишлаш технологиялари асосида Марказий Осиёдаги йирик, етакчи полимер маҳсулотлари ишлаб чиқарувчилардан бири ҳисобланади.
Ташрифдан кўзланган мақсад “Uz-Kor Gas Chemical” МЧЖ ҚКнинг технологик ускуналарига хизмат кўрсатиш ва таъмирлаш соҳасидаги ўзаро ҳамкорлик ва ҳамкорликнинг мумкин бўлган истиқболларини ҳамда Ўзбекистон Республикасининг нефт-газ соҳасида лойиҳаларни биргаликда амалга оширишни муҳокама қилишдан иборат эди.

On July 23, 2023, a working meeting of representatives of Mahsusenergogaz JSC and Uz-Kor Gas Chemical JV LLC was held at the JV Uz-Kor Gas Chemical LLC.
The joint venture Uz-Kor Gas Chemical LLC is one of the largest, leading manufacturers of polymer products in Central Asia, based on the technologies for deep processing of natural gas in the Ustyurt region of the Republic of Uzbekistan.
The purpose of the visit was to discuss the interaction and possible prospects for cooperation in the field of service and repair of technological equipment of JV Uz-Kor Gas Chemical LLC and the joint implementation of projects in the oil and gas sector of the Republic of Uzbekistan.