“Махсусэнергогаз” АЖнинг “Uz-Kor Gas Chemical” МЧЖ Қўшма Корхонасига ташрифи.
2023-йил 23-июл куни “Уз-Кор Гас Чемиcал” МЧЖ ҚКда “Махсусэнергогаз” АЖ ва “Uz-Kor Gas Chemical” МЧЖ ҚК вакилларининг ишчи учрашуви бўлиб ўтди.
“Uz-Kor Gas Chemical” масъулияти чекланган жамияти қўшма корхонаси Ўзбекистон Республикасининг Устюрт вилоятида табиий газни чуқур қайта ишлаш технологиялари асосида Марказий Осиёдаги йирик, етакчи полимер маҳсулотлари ишлаб чиқарувчилардан бири ҳисобланади.
Ташрифдан кўзланган мақсад “Uz-Kor Gas Chemical” МЧЖ ҚКнинг технологик ускуналарига хизмат кўрсатиш ва таъмирлаш соҳасидаги ўзаро ҳамкорлик ва ҳамкорликнинг мумкин бўлган истиқболларини ҳамда Ўзбекистон Республикасининг нефт-газ соҳасида лойиҳаларни биргаликда амалга оширишни муҳокама қилишдан иборат эди.

23 июля 2023 года в СП ООО «Uz-Kor Gas Chemical» состоялась рабочая встреча представителей АО «Махсусэнергогаз» и СП ООО «Uz-Kor Gas Chemical».
Совместное предприятие ООО «Uz-Kor Gas Chemical» является одним из крупнейших, ведущих производителей полимерной продукции в Средней Азии, на основе технологий глубокой переработки природного газа Устюртского региона Республики Узбекистан.
Целью визита было обсуждение взаимодействия и возможные перспективы сотрудничества в области сервиса и ремонта технологического оборудования СП ООО «Uz-Kor Gas Chemical» и совместной реализации проектов в нефтегазовой сфере Республики Узбекистан.